PODĄŻAJĄC
ZA POSTĘPEM

TWORZYMY
TECHNOLOGIĘ

ZAAWANSOWANYCH
I FUNKCJONALNYCH

NARZĘDZI DO
OBRÓBKI DREWNA

O Firmie

„FABA” S.A. to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma, specjalizująca się w produkcji narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Od ponad 60-u lat produkowane przez nas narzędzia cieszą się uznaniem wśród specjalistów zajmujących się obróbką drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Obecnie jesteśmy największym i najbardziej znanym w Polsce producentem różnych rodzajów narzędzi do maszynowej obróbki drewna a swoje wyroby dostarczamy zarówno na teren naszego kraju jak i do 25 krajów Świata.

Oferowany przez firmę „FABA” S.A. asortyment to przede wszystkim projektowanie i produkcja zaawansowanych technologicznie narzędzi skrawających z ostrzami z polikrystalicznego diamentu (DP) oraz węglika spiekanego (HM), pozwalających zoptymalizować proces produkcyjny. Narzędzia „FABA” S.A. są stosowane w różnych gałęziach przemysłu (przemysł drzewny, meblarski, budownictwo) i pozwalają na pełne wykorzystanie parku maszynowego, dzięki zredukowaniu czasu obróbki i kosztów produkcji, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obrabianych elementów.

Nasza oferta obejmuje m.in: piły, głowice formatyzujące, głowice frezowe, narzędzia do drzwi, narzędzia do okien, narzędzia do złącz, frezywiertła, noże, narzędzia diamentowe oraz systemy mocowań. Piły i frezy z ostrzami diamentowymi (DP), produkowane są w zakładzie „FABA - DI”.

Naszą wielką dumą jest nowocześnie wyposażona baza maszynowa, gdzie produkcja i kontrola procesów technologicznych odbywa się na najnowszej generacji urządzeniach elektronicznych i laserowych. W procesach technologicznych stosujemy najwyższej jakości materiały krajowe i z importu.