FABA METAL

FABA to polski lider oraz europejski czołowy producent profesjonalnych narzędzi do maszynowej obróbki. Od 2008 roku FABA rozwija produkcję narzędzi do obróbki metali, które szybko zyskały uznanie w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym oraz energetycznym, czyli głównie tam, gdzie występują procesy obróbki skrawaniem.

Doświadczenie w produkcji narzędzi do obróbki metalu FABA zdobyła przy projektowaniu i produkcji narzędzi pełnowęglikowych dla własnych zastosowań. Pierwsze narzędzia trzpieniowe do obróbki metalu powstały już w 1994 r. Przez kolejne lata rozszerzała się gama produkowanych narzędzi, które były testowane we własnych warunkach. Rok 2008 okazał się przełomowy w tej dziedzinie. FABA była  na tyle pewna doskonałości, trwałości i niezawodności swoich konstrukcji, że postanowiła rozpocząć sprzedaż narzędzi do obróbki matali.

FABA oferuje narzędzia do metalu:
-Narzędzia monolityczne: frezy trzpieniowe proste, frezy trzpieniowe kulowe, frezy trzpieniowe torusowe, wiertła.
-Narzędzia specjalne: wiertła stopniowe, wiertła fazujące, pogłębiacze, rozwiertaki, frezy profilowe, frezy fazujące, frezy kulowe o dowolnym promieniu, frezy torusowe o dowolnym promieniu naroża, frezy stopniowe, frezy teowe, frezy z fazą na narożu.
-Piły do cięcia aluminium, stali, metali kolorowych i tworzyw sztucznych.
-Narzędzia PKD.

Więcej informacji na www.fabametal.pl